CRAZY CLASSIC (více...)

14.9.2012

Two Voices představují svoje nové CD Crazy Classic! 

Neobvyklá kombinace dvou ženských hlasů v doprovodu kytary a houslí přináší další vtipné i poetické adaptace slavných klasických melodií s texty Jany Rychterové. Tato deska je důkazem, že tzv. vážná hudba je živoucí materiál, který lze originálně uchopit, spojit s nečekaným humorem i poezií, a tím přiblížit široké veřejnosti.

Straussova předehra k operetě Netopýr na cukrářské téma,  Bachova Badinerie o cestování s navigací, Offenbachův Kankán s vtipnou úvahou o plastických operacích, i jako bonus přidaný Chačaturjanův Šavlový tanec o krádežích, to vše zcela koresponduje se slovem „crazy“ v názvu nahrávky. Bláznivě pojaté skladby ovšem vyvažují závažnější témata na krásné melodie, např. Bachův Air, Debussyho Dívka s vlasy jako len či Dvořákovo Largo. Když k tomu přidáme několik autorských šansonů a novátorsky pojatých perliček populární hudby, vzniká mezižánrový koktejl, který pobaví profesionálním hudebním zpracováním, vtipem a neotřelostí.

 

Pěvecké pojetí Two Voices je založeno na kontrastu operního a „lidského“ hlasu, jak vtipně podotýkají sami členové kapely. Onen „lidský“ zpěv zde ztvárňuje sama autorka Jana Rychterová, jež zároveň doprovází na kytaru, v partu klasického hlasu se představí umělkyně, které na koncertech Two Voices alternují, a to Dája Šimíčková (taktéž členka vokální skupiny Sestry Havelkovy) a Gabriela Pešinová (členka Státní opery). Houslové variace pak přináší Vladimír Iljič Pecháček, který se ovšem v některých písních představuje i pěvecky, a který je coby „třetí člen dua“ téměř maskotem kapely. Některé písně jsou pak osvěženy díky hostům - na harfu hraje Zbyňka Šolcová, na kytaru Miroslav Žára, na cajon Jarek Šimíček a Jan Balcar.

 

CD obsahuje 15 nových skladeb a 5 starších písní jako bonus v novém obsazení. Booklet díky zájmu posluchačů opět obsahuje texty. 

 

CD vychází ve vlastním nákladu - vydavatelství Ryjana

Hudební režie: Jarek Šimíček

Zvuková režie: Jan Balcar

Nahráno ve studiu 3bees v létě 2012

 

 

 

 

Loading...

Novinky