Pro pořadatele

Pro pořadatele
 • Koncert - Jana Rychterová a spol.

Písničkářka s kytarou v doprovodu skvělých muzikantů zpívá písničky na pomezí folku, šansonu a blues. Texty jsou o láskách i neláskách, jídle, pití i věcech všedních. Nechybí ani Víno, Argentinec či Klimakterická píseň.

varianty:

Jana sama s kytarou (kratší vystoupení - vernisáže, hostování)

trio - kytara, housle, klavír

celá kapela - kytara, housle, klavír, basa, bicí (open air scény, velká pódia, festivaly)

 

 

 • Malé vzpomínky na velké ženy

Marie Formáčková opustila novinářskou dráhu poté, co jí Helena Růžičková vyvěštila z lógru budoucnost spisovatelky. Díky tomu pak vzniklo velké množství knih, svoje životní osudy jí vyprávěla Helena Růžičková, Zita Kabátová či Ljuba Skořepová. Tyto báječné dámy budou hlavními hrdinkami večera, Marie Formáčková na ně vzpomíná s vtipem a šarmem. Příjemný večer pak dotvoří písničkářka Jana Rychterová, která zpívá o láskách i neláskách, jídle, radosti i smutku, zkrátka o životě.

Další varianty pořadu: Malé vzpomínky na velké muže, Tajemství Lucerny

 

 

 • Kouzelné Vánoce s Two Voices / Two Voices ve slavných tónech velkých mistrů

Anotace do programu:

Nejkrásnější klasické melodie s poetickými texty Jany Rychterové v podání dvou hlasů přinášejí kouzelnou vánoční atmosféru

 

Další informace:

Chrámový nebo vánoční koncert je složen z nejkrásnějších klasických melodií s texty Jany Rychterové, lze jej uplatnit nejen v sakrálních prostorách nebo při slavnostních příležitostech, ale s lehkou změnou repertoáru i na ostatních akcích (např. na adventních trzích, rozsvěcení stromů apod.), koledy zařazujeme po dohodě s farářem. Two Voices mohou přijet jako duo s kytarou, popřípadě celá kapela s houslemi a kontrabasem.

Air (J. S. Bach), Všechno nejlepší (preludium k Te Deum - M. A. Charpentier), Largo (A. Dvořák)Dívka s vlasy jako len (C. Debussy) 

 

 • Jana Rychterová a spol. - Na křídlech ptáků i andělů

Anotace do programu: 

Vánoční koncert Jany Rychterové slavnostně naladí a pohladí po duši. Uslyšíte písně pro sváteční čas i koledy, které si můžete společně zazpívat, nebuď chybět ani špetka humoru v písni o jídle. 

 

Další informace:

Koncert repertoárově uzpůsobený chrámovým prostorům je vhodný i jako adventní či vánoční pořad. Duchovní texty se hodí např. i pro postní a adventní období, u vánočních pořadů je pořad doplněn o tradiční či méně známé koledy (po dohodě s farářem) a odlehčená varianta se hodí i pro open-air akce jako rozsvěcení stromů, adventní trhy, písně jsou v doprovodu kytary, piana, houslí a kontrabasu (nástrojové obsazení se může měnit podle možností a domluvy - dva až čtyři muzikanti)

Koncert Routa 2016, kostel Hrádek u Vlašimi  zde, Píseň Tři ptáci  zde


 

 • Jana Rychterová a spol. - koncert písničkářky s kapelou. Chytré texty v chytlavých melodiích v doprovodu kytary, houslí, kontrabasu a klavíru. Je to hudba, která hladí po duši, dává naději i rozesměje. Pořad je vhodný nejen samostatně do klubu či divadla, ale i na festivaly či městské slavnosti. Písničky o životě, lásce, jídle, pití i o duši, někdy poetické, jindy od podlahy (více informací). Koncert lze přizpůsobit slavnostním příležitostem, adventu, chrámovým prostorům.

 

Jana Rychterová
Jana Rychterová

 

 • Ivo Šmoldas a J.Rychterová - komponovaný pořad plný inteligentního humoru známého glosátora, publicisty a překladatele Ivo Šmoldase, který probere veškerá témata, která ho napadají, popř. k nimž ho inspiruje písničkářka J. Rychterová v doprovodu houslisty Michala Žáry. Jestliže se říká, že smích prodlužuje život, vsaďte právě na tento pořad.

 

Jana Rychterová a Ivo ŠmoldasZoom gallery
Jana Rychterová a Ivo Šmoldas

 

 • Argentinský trakař aneb Střípky života 

prostřednictvím fejetonů Hany Švejnohové a písniček Jany Rychterové. Úsměvné texty slovem i zpěvem o vztazích v rodině, o přátelství, o lásce vysněné i reálné a taky o té, která prochází žaludkem... Účinkují autorky, kandidátky žloutkových věd, moderátorka Hana Švejnohová a písničkářka Jana Rychterová se svojí kytarou. Pořad lze uplatnit v sálech lázní, kulturních domech a po drobném zkrácení i v domovech seniorů

 


 

 • Two Voices - nejslavnější melodie velkých klasiků i populární hudby s originálními texty J.Rychterové je možné pojmout jako samostatný koncert, popř. zařadit i jako součást městských slavností, festivalů, pivních slavností, plesů a dalších příležitostí v libovolném časovém rozpětí do 120 min. Jde o příjemnou inteligentní zábavu, u které se pobaví široká veřejnost i milovníci vážné hudby. Vystupujeme s nástrojovým obsazením kytara, kontrabas, housle a viola. 

 

 • Chrámový koncert Two Voices - slavné melodie s poetickými texty J. Rychterové v koncertu s názvem "Všechno nejlepší" se hodí pro slavnostní příležitosti (posvícení, advent či novoroční období), obsahuje skladby jako Bachův Air, Beethovenovu Patetickou, Ferriův Tajuplný ostrov či Preludium Charpentierova Te Deum. Na adventních a vánočních koncertech je repertoár proložen českými i světovými vánočními písněmi (více informací). Vystupujeme s nástrojovým obsazením kytara, kontrabas, housle a viola. Poslechněte si nás tady.

 

Two Voices - Dája Šimíčková a Jana RychterováZoom gallery
Two Voices - Dája Šimíčková a Jana Rychterová

 

  Two Voices - v plném obsazení - houslista Michal Žára a kontrabasistka Eva ŠašinkováZoom gallery
Two Voices - v plném obsazení - houslista Michal Žára a kontrabasistka Eva Šašinková

 

 

 • Ivo Šmoldas a Two Voices - vtipné vyprávění populárního glosátora a filozofa je proloženo hudbou "crazy classic", tedy slavnými maličkostmi velkých klasiků s texty Jany Rychterové

  

  Two Voices a Ivo ŠmoldasZoom gallery
Two Voices a Ivo Šmoldas

 

 • Vážná hudba nevážně. Vážně? - výchovný koncert Jany Rychterové a Two Voices seznámí se slavnými melodiemi velkých klasiků humornou formou, pořad je určen pro gymnázia, střední školy, popř. 2.stupeň ZŠ (více informací)

 

 • firemní vystoupení - skvělé hudební osvěžení firemních setkání, slavnostních večerů, lékařských kongresů, odborných seminářů, open party, pro zahraniční publikum lze sestavit program v angličtině (slavné maličkosti populární hudby)

 

 

 

 

Pro nabídku dětských pořadů Jany Rychterové, prosím, navštivte stránku www.zpivacipisnicky.cz

 

Technické požadavky:

 

Na našich koncertech v sálech do cca 350 osob nejraději využíváme vlastního ozvučení a osvětlení, kontakt na našeho zvukaře - Michael Melíšek, tel. 777 011 777.

Pokud je ale ozvučení na místě, pro koncert Two Voices potřebujeme 

 • 4 x mikrofon na stojanu - zpěv
 • kytara - připojení line jack 6.3
 • 1 x připojení pro housle (DIbox nebo mikrofon na stojanu) 
 • 1 x připojení pro kontrabas (fantom) 
 • 1-2 odposlechy dle velikosti pódia
 • efektový procesor - hall
 • uzamykatelná šatna se zrcadlem, perlivá voda

 

Pro písničkářský koncert potřebujeme

 • 1 x mikrofon na stojanu - zpěv
 • kytara - připojení line jack 6.3
 • 1 x mikrofon na stojanu - housle a zpěv
 • 1 x mikrofon na stojanu - zpěv
 • klavír nebo připojení pro el. klávesy
 • 1 canon připojení pro kontrabas (fantom)
 • 1-2 odposlechy dle velikosti pódia
 • efektový procesor - hall
 • uzamykatelná šatna se zrcadlem, perlivá voda, občerstvení