J. Rychterová s Two Voices

Two Voices - Dája Šimíčková a Jana RychterováTwo Voices - Dája Šimíčková a Jana Rychterová
Two Voices - Dája Šimíčková a Jana Rychterová
Two Voices - Jana Rychterová a Dája Šimíčková, Eva Šašinková, Michal ŽáraTwo Voices - Jana Rychterová a Dája Šimíčková, Eva Šašinková, Michal Žára
Two Voices - Jana Rychterová a Dája Šimíčková, Eva Šašinková, Michal Žára

Two Voices - Jana Rychterová a Dája Šimíčková zpívají vážnou hudbu a čekají, že se publikum bude smát. A ono se opravdu směje! Chačaturjanův Šavlový tanec je o krádežích, Na krásném modrém Dunaji o jídle, Badinerie o cestování s navigací, Beethovenova Osudová o betonových skladbách potěší svým humorem (a odborností) široké publikum i uši milovníků vážné hudby. Ovšem náhle vás překvapí poeticky laděné skladby jako Dvořákovo Largo, Debussyho Dívka s vlasy jako len. Texty Jany Rychterové vnášejí do klasické a původně instrumentální hudby nový rozměr a humor. Libé hlasy zpěvaček doplněné kytarou pak na housle doprovodí Lada Ševčíková (členka PKF) a na kontrabas Eva Šašinková (renomovaná sólistka, pedagožka HAMU).

 

Two Voices získalo svoji popularitu v různých televizních pořadech (Uvolněte se, prosím, Talentmánie, Před půlnocí, Dobročinná akademie Paraple, Vtip za stovku, Sejdeme se na Cibulce), ale i v pořadech ČRo 2 Praha (Tobogán, Radiodárek, Lenoška Ivo Šmoldase).

Naše pořady:

  • Koncert VŠECHNO NEJLEPŠÍ - program pro slavnostní příležitosti, chrámové prostory či adventní a vánoční koncerty nebo slavnostní ceremoniály. Slavnostní atmosféru navozují nejkrásnější melodie velkých skladatelů (Bachův Air, Beethovenova Patetická, Ferriův Tajuplný ostrov nebo předehra Charpentierova Te Deum) s poetickými texty. Více...


  • Koncert TWO VOICES - inteligentní humor, skvělá hudba, oslovení milovníků hudby i široké veřejnosti - zábavný pořad složený ze známých skladeb velkých klasiků s originálními texty, lahůdkami populární hudby a jiné vtipnosti, v němž nechybí osvěžující mluvené slovo, ale ani krásné vážné skladby. Koncert se setkává se skvělou diváckou odezvou, je vhodný pro malou i větší scénu, akce KPH, festivaly, open air akce, větší kluby apod. V Praze je uváděn např. v divadle Semafor.


  • FIREMNÍ VYSTOUPENÍ Two Voices - osvěžující zpříjemnění společenských večerů, firemních akcí, lékařských či jiných odborných kongresů a seminářů


  • VÝCHOVNÝ KONCERT Two Voices - naučně zábavný pořad pro střední školy, seznámení se slavnými maličkostmi klasické hudby a jejich autory. Více... 

Něco o textech:

Preludium k Charpentierovu Te Deum

Charpentierovo Preludium k duchovnímu dílu Te Deum je všem dobře známé. Nevěříte? Jen si vzpomeňte na znělku Eurovize - to je ono. Tato kouzelná melodie si ovšem zasloužila odpovídající text. Je o radosti, lásce. V repertoáru Two Voices tedy najdete skladbu s názvem "Všechno nejlepší".

Braniborský koncert č.3 

Tak tahle skladba je v plánu na koncert v Semaforu. Text sotva vznikl, teď nás čeká napasování našich hlasů na jednotlivé melodické linky orchestru. A protože v koncertu hudba svižně ubíhá, text je o běhání :-)

Badinerie

Cestování je jednou z hlavních náplní hudební skupiny. Protože jsme v touze po vylepšení této činnosti propadli pocitu, že navigace je lepší než mapa, zažili jsme na cestách nejedno dobrodružství. O tom vypráví nová píseň Navigace na skladbu Badinerie J.S.Bacha.

Kankán

Tak jsme po jednom našem koncertě dostaly krásný pochvalný dopis. Ta milá paní napsala, že vše bylo úžasné, jen bychom se mohly vyhnout pochmurnějším tématům, jako je zlodějství a stárnutí. Jenže síla podvědomí je strašná. Jedno z témat utkvělo Janě v hlavě a další novinka bude ...no, kdopak tuší?:-)

Betonu káď

Otextovat Beethovenovu osudovou bylo Janiným snem už dlouho. Skvost byl určen na CD Two Voices a jeho tématiku určily ústřední tóny symfonie: betonu káď. Tentokrát je to tedy opravdu o lásce. O lásce k betonu.

Turecký pochod

To jsme takhle jely v autě na natáčení ČT1 do Karlových Varů a Janu políbila můza... Turecký pochod na fotbalové téma si můžete poslechnout v ukázkách.

Na krásném modrém Dunaji

Straussův valčík Na krásném modrém Dunaji měl mít původně text o lásce. Nikdo neví, co se stalo, ale nakonec je tento slavný kousek otextován lahodným receptem na pečenou panenku s bešamelem...