Two voices - TWO

Two voices - TWO
Cena bez DPH
180 Kč

V krajině písní a poesie (jsem starý muž, budiž mi proto dovoleno psát to slovo, jak se psávalo za mého mládí, zdá se mi to poetičtější) se na českých luzích a hájích zrodily dvě půvabné orchideje – Jana a Edita. Řadu let těšily – každá zvlášť všechny, kteří je znali, než se setkaly, aby se z nich staly TWO VOICES. Operní pěvkyně Edita a šansoniérka Jana. Je podivuhodné, jak znamenitě se vzájemně obohacují ať pouze s kytarou v citlivých rukou Jany či ještě za doprovodu perfektních houslí Vladimíra (Iljiče) Pecháčka.

            DVA HLASY Jany a Edity jsou okouzlující od počátku svého společného působení hloubkou prožitku, ať zpívají klasické spirituály či velmi objevně sefardské písně. Jejich umění je značně vysoko nad konzumním proudem, který se line z tolika rozhlasových vln.

            Pro jejich repertoár je také požehnáním  textařské mistrovství Jany Rychterové. Je to současná největší česká básnířka, snivá, přemýšlivá i břitce satirická. Její poesie je velmi moderní a její zpěvné verše umí jednou dobře pohladit, jindy šlehnout. Ale současné CD dokazuje, že mají i na žánr, patřící k nejtěžším.

            Na tomto stříbrném kotouči máte jednoznačný důkaz o jejich smyslu pro humor. Londýnskému symfonickému orchestru vůbec neublížilo, když do vážné skladby zařadil i sólo pro elektrovysavač - a tympány nahradily dva psací stroje.

            Jana s Editou s dokonalou úctou ke klasickým skladbám předkládají texty, které syntakticky zajisté nejen že nemají chybu, ale nesporně pobaví a rozesmějí.  Je to třešnička na dortu jejich umění.

 

                                                                                     Jan Petránek, textař a publicista

 

Seznam písní:

1 Ragtime             
2 Šavlový tanec   
3 O jídle sním      
4 Patetická      
5 Mrak                  
6 Modlitba            
7 intermezzo z opery Carmen             
8 Frozen               
9 Humoreska       
10 Pro Elišku       
11 Betonu kád     
12 Fotbalová        
13 Money, money 

 

zpěv: Edita Adlerová a Jana Rychterová
kytara Jana Rychterová
housle: Vladimír Iljič Pecháček (1,3,4,5,7,9,12,13)
perkuse: Two Voices, Markéta Mazourová (13)
zpěv mongolských pastevců: Jaroslav Krček (6)
 
foto: Jakub Ludvík, Milena Horáčková

grafika: Trixi

Objednejte pomocí formuláře ZDE