Novinky

7.10.2009 křest CD Two Voices - TWO Two Voices a Eva Holubová

Máme pokřtěno! Kmotra Eva Holubová byla dokonalá. Krásná, vtipná, stručná. Tak jsme jí za odměnu zazpívaly píseň Pro Elišku (je o krizi ženy středního věku, takže jsme si to užily všechny). Jan Petránek, autor sleevenotu v CD, podotkl, že jsme si z večera udělaly holubník, ovšem stejně jako náš hudební režisér Jaroslav Krček se jej aktivně, radostně a rád účastnil. Zkrátka bylo veselo. Nejveseleji bylo při poslední Fotbalové písni, kdy na pódium nečekanně vtrhla tluba fotbalistů, kteří předváděli vše, o čem jsme zpívaly (Janě bylo divné, že manžel chce, aby vyprala dresy pro celé jeho fotbalové mužstvo, ale tohle ji fakt nenapadlo..:-). Je s podivem, že jsme píseň dokonnčili až do konce. Obzvlášť, když v trenýrkách a dresu přišel i Vladimír Iljič Pecháček s houslemi. Tady najdete šest fotografií přímo ze křtu. A protože se povedlo najít fotoaparát zapomenutý v taxíku, ve fotogalerii je obrázků ještě víc.

25.8.2009 Šemanovice

19.září budeme hosty natáčení Českého rozhlasu v Nostalgické myši v Šemanovicích. Prý tam je skvělé publikum, ovšem jiné by tam Ondřej Suchý určitě nepustil:-) Věříme, že to bude zábavné, protože tento díl bude využit pro silvestrovský program ČRo2. Více si počtete na http://www.semanovice.cz/index.asp?a=1&id=98211417 na oficiálních stránkách Ondřeje Suchého.

29.7.2009 CD

Tak máme dobrou zprávu. Jsme vyfocené, hudební režisér Jaroslav Krček ve zdraví přežil natáčení s námi, Vladimír Iljič Pecháček krásně zahrál na housle a na perkuse nám zahrál Václav Česák (pokud si myslíte, že ho znáte jako sochaře, nemýlíte se:-). Teď se bude míchat, vylepšovat, tvořit obal, budeme se nervovat, aby se to všechno stihlo do křtu 6.10. v Semaforu, ale věříme, že všechno dobře dopadne. Držte nám palce!

4.7.2009 Two Voices ve Varšavě

2.7. jsme vystoupily ve velkém sále Hudební akademie Fryderyka Chopina ve Varšavě. Musíme uznat, že je velmi příjemné, když se při Šavlovém tanci začnou smát i distingovaní jedinci z diplomatických kruhů:-) Ale jinak jsme byli vesměs vážné, zazpívaly jsme výběr písní B.Martinů v našem pojetí, několik českých a švédských lidových písní. Velký úspěch sklidil i náš houslista Vladimír Iljič Pecháček, když se v Si god afton och god kväl přidal k poslední sloce zvonivým "sopránem". Jen doufáme, že se nedá na sólovou dráhu kontratenoristy. Švédskému velvyslanci jsme udělaly radost naší švédštinou, ale i písní Money, money švédské skupiny ABBA.

25.6.2009 Dva nové rozhovory

V sekci Média jsme pro vás připravily dva nové rozhovory - z Deníku a z magazínu Styl deníku Právo.

15.6.2009 Osudová

Jana vám to prostě musí sdělit - právě se pustila do Osudové. Chceme ji mít na CD, které se bude na podzim křtít, takže má co dělat. Text bude o jejím kladném vztahu k betonu:-)

14.6.2009 Chvíli při mně stůj

V sekci "Poslechněte si" je nová ochutnávka z připravovaného CD. Legrace tam je dost, takže jsme tentokrát zvolily jednu tichou modlitbu.

25.5.2009 Reportáž z Domova sv.Karla Boromejského

Na tomto odkazu najdete krátkou reportáž z našeho koncertu v Domově sv.Karla Boromejského http://www.tv13.cz/DVOUHLASA_RADOST/?id=34117 nazvanou Dvouhlasá radost.

13.5.2009 Švédština

Jak jistě všichni víte, letos v červenci dojde k předání českého předsednictví EU Švédsku. Při této příležitosti se budou konat různé akce, včetně slavnostního koncertu ve Varšavě. No a na tom koncertu budeme zpívat. Máme z toho radost, ne že ne, jen se musíme naučit dvě švédské písně, samozřejmě v originále. Kdybyste měl někdo nějakého hudebního favorita ve švédštině, dejte vědět:-)

4.5.2009 Rozhovor

Minulý týden jsme se byly vyfotit pro jeden titulní rozhovor. Už se těšíme, až vám se dáme nové obrázky. A samozřejmě, i ten rozhovor tu bude. Nechte se překvapit!

29.4.2009 Natáčení

Tak už máme i termín! Na konci května budeme natáčet CD Two Voices II. Teď nám držte palce, ať se nám povede získat povolení k použití otextovaného Šavlového tance na nahrávku. Náš dvorní hudební režisér Jaroslav Krček se samozřejmě také zúčastní a my se moc těšíme. I když... člověk si představí to množství práce a nervů a skoro by ho to těšení přešlo. Ale my se nedáme, nebojte se:-)

27.4.2009 Pro Elišku a Osudová

Po drobné tvůrčí pauze Janu opět políbila můza. Na červnovém koncertě se můžete těšit na naše další pecky z rodu otextovaných slavných maličkostí. Tentokrát to odnesla skladba Pro Elišku, Osudová je ve stadiu zrodu, ale určitě to stihneme:-)

24.2.2009 Semafor a křest CD Mrak křest CD Mrak - J.Molavcová, J.Suchý

V pondělí 23.2. proběhl náš koncert v Semaforu. Už se těšíme na další, protože atmosféra byla nádherná. A v takovém divadle se zpívá jedna báseň. Po kliknutí na obrázek se objeví pár fotek (M.Horáčková a J.Heller), další jsou ve fotogalerii.

12.1.2009 Nominační večer Českého lva 2008

Tak máme před sebou další výzvu. Nominační večer Českého lva 2008 se bude odehrávat v duchu ABBY, moderovat jej bude opět Ester Kočičková ve spolupráci s Ivou Pazderkovou. Na nás je, abychom si jednu píseň skupiny ABBA upravily po svém. Že to bude jako vždy opravdu "po našem", to se můžete přesvědčit 30.1.2009 na ČT2.
P.S. Pro inspiraci se podívejte sem: (http://kultura.idnes.cz/podivejte-se-jak-bruneta-a-blondyna-kroti-ceskeho-lva-v-rytmu-abby-p9l-/show_lev.asp?c=A090107_125643_filmvideo_tt). A...ne, my takhle krátké sukně mít nebudeme!

11.1.2009 Naše nová scéna

Na vědomost se dává, že jsme konečně našly krásný divadelní prostor, kde se budeme cítit jako doma a kde budeme pravidelně koncertovat. Pro rok 2009 už máme dojednané tři koncerty včetně adventního v divadle Semafor. Už se moc těšíme, až Vás tam budeme moci přivítat. První koncert v Semaforu bude v pondělí 23.2.2009 a při té příležitosti pokřtíme CD Mrak. Vstupenky si můžete koupit už nyní na adrese http://www.semafor.cz/index.php?node=vstupenky.html

27.11.2008 2.adventní koncert na ČT1

7.12. účinkujeme na 2.adventním koncertě v bazilice Nanebevzetí Panny Marie na Strahově. Budeme rády, když i Vy budete sledovat televizní obrazovku. Nejen kvůli nám, ale hlavně kvůli pomoci, kterou společně poskytneme.

13.10.2008 Rebelující dámy - 11.6.2009

Je nám velkým potěšením, že jsme dostaly nabídku zúčastnit se projektu Rebelující dámy české hudby. Náš koncert bude (pozor, změna) 11.6.2009 v Městské knihovně v Praze 1. Samozřejmě vystoupíme i s Vladimírem Iljičem a Markétou. Už se těšíme.

1.10.2008 Koncert na Štiříně - 21.11.2008

Koncert Two Voices na Štiříně je spojen s předčítáním a křtem knihy Václava Větvičky "Herbář pod polštář". Kdo zná knihy Václava Větvičky (např. Moje květinová dobrá jitra, Moje vzpomínková dobrá jitra), ten se jistě těší na další výtvor tohoto úžasného autora. My se těšíme na krásnou atmosféru zámku a příjemnou spolupráci s člověkem, který toho ví mnoho nejen o rostlinách.

19.9.2008 Jablonex

S písněmi Two Voices jsme vystoupily v Domě módy v Praze na módní přehlídce Jablonex Group. Na zpívání jsme měly zapůjčené překrásné rudé náhrdelníky. Nevíme, jestli náhodou nebyly krásnější než my... Každopádně to vypadá na velmi příjemnou a blýskavou spolupráci Two Voices a Jablonex Group. Bylo nám též ctí, že nám stojan na mikrofon nosil na scénu hlavní designér pan Šebesta. Už brzy se tu objeví fotografie, abyste se také mohli pokochat krásou našich náhrdelníků.

12.9.2008 Turecký pochod

V sekci "Poslechněte si" máte dáreček - Mozartův Turecký pochod... Zatím je to jen taková demo nahrávka, ale mistr Mozart doposud neprotestoval.

Stránkování

<1 2 3 4 56 >