Novinky

Novinky

Po vítězství v Západočeské Portě jsem se umístila 2. na celostátním finále Porty 2022. Mám z toho obrovskou radost! A velká gratulace vítězné skupině VeHiBa!

16.5.2016 Koncerty s kontrabasem

Naše koncerty získaly zase novou příchuť díky Evě Šašinkové. Jasně, že dál hrajeme s kytarou a s houslemi, ale když se k tomu přidá kontrabas, který Eva ovládá nejen v rovině rytmické, ale dovede na něj zahrát krásné melodické linky, včetně originálních Bachových partů, písně, které jsme zpívaly mnohokrát, znějí opět nově. Poslechnout si to můžete na našich koncertech, podívat se můžete už teď v naší fotogalerii

11.4.2016 Betonu káď Two Voices a Betonu káď

V pátek 15. dubna zazpíváme naši odbornou píseň o betonu a lásce k betonovým plochám na plesu betonářů v Berouně. Naše óda na beton přispěje ke kouzlu slavnostní chvíle při oceňování na Společenském večeru TBG Východní Čechy. Nezůstane jen u písně o betonu, každopádně se moc těšíme! Nesmíme si zapomenout helmy a lopatu... A pokud chcete slyšet, jak se tam dostaneme, zde je popis v Bachově Badinerii na téma Navigace :-)

18.3.2016 Two Voices na ezoterickém festivalu

Je nám velikou ctí, že v sobotu 19. března v 19 hodin vystoupíme v Karviné. Náš trochu ujetý humor bude bavit účastníky ezoterického festivalu Cesta k harmonii, ale nejen je. Všechny, kdo přijdou do velkého sálu Městského domu kultury v Karvinné. Aby to nebylo málo, spolu s námi tam bude doktor Ivo Šmoldas, kterého jistě představovat nemusíme. Možná v jeho přítomnosti dáme i něco něžnějšího, abychom byli v souladu Cesty k harmonii :-) Těšíme se na všechny v sále!

6.10.2015 Vánoční koncert Two Voices v Semaforu Two Voices

Vánoční koncert Two Voices přinese nejkrásnější melodie velkých klasiků s poezií i humorem. Adventní křehkost koncertu navodí skladby jako Bachův Air či Dvořákovo Largo. Atmosféru doplní krásné písně provoněné jehličím, ale nebude chybět ani sranda tak typická pro Two Voices. Dámské vokální duo, Dája Šimíčková a Jana Rychterová, vás zaručeně pobaví, kytara a housle svátečně naladí, nebude chybět ani překvapení večera. Vstupenky pořídíte na http://vstupenky.semafor.cz, koncert se koná v neděli 13. prosince a začíná v 19 hodin. Divadlo Semafor se nachází na adrese Dejvická 27, Praha 6. 

28.8.2015 Tobogán na Dvojce ČRo

12. září jsem pozvaná jako hudební host do pořadu Tobogán na Dvojce ČRo. A protože se mi ohromně zalíbilo v dívčí společnosti (ale jo, jsme dívky staršího data, ale to přece vůbec nevadí :-) ), potěšíme posluchače pořadu s Alešem Cibulkou právě ve složení "TRIOBAB".  

23.8.2015 Babí léto 2015 v Dolním Újezdě

Na letošním Babím létě v Dolním Újezdě jsme si střihly dámskou jízdu. Na housle hrála Lenka Uhlíková, na basu Eva Šašinková. Bylo ohromně veselo po cestě i na pódiu. Určitě si to někdy zopakujeme! Fotky najdete ve fotogalerii. 

2.7.2015 Two Voices zazpívají netopýrům

Poslední srpnový den bude patřit netopýrům a hudbě. V klubu Už jste doma v Uralské ulici č. 6 na Praze 6 zazpíváme na příjemném večeru, kterého se zúčastní posluchači (doufejme :-) a netopýři. Ti tedy budou v rámci ochrany před naším zpěvem schovaní v kavárně, my budeme zpívat dole v klubu. Ovšem součástí koncertu bude i pár slov o netopýrech a hlavně možnost zlehýnka se jich dotknout a popovídat si s nimi. Zakoupit si můžete i netopýří suvenýry. Důležité je, že všechny peníze jdou na záchranu handicapovaných netopýrů. Přijďte, těšíme se na vás!

29.5.2015 Trochu jsme se rozmnožili :-)

Když už jsem si zlomila ruku, došlo k tomu, že se s námi na pódiu opět objevil Michal Žára. Ano, je to ten, který už s námi hrál na basu při křtu CD Tak hraj v Semaforu (a samozřejmě i na nahrávce CD). Tentokrát se stal mojí levou rukou a vzal do ruky kytaru. Odehrál s námi několik krásných koncertů, včetně toho v Semaforu. Jenže za dobu, co hrál místo mě, jsem zjistila, že je to prostě úžasné, jenom zpívat a jako správná zpěvačka mávat rukama :-) Michal se k nám tedy připojí i pro příště. Zatím to ukecal na basu. Ale stejně mu tu kytaru občas vnutím :-)

4.5.2015 Poslední zhasne - talk show Vladimíra Hrona na TV Pohoda

Natáčení v Divadle Radka Brzobohatého bylo skvělé, na výsledek se můžete podívat tady.

4.2.2015 Rozhovor v magazínu Naše rodina (příloha Deníku)

5.12.2014 Všechno nejlepší! - premiéra nového programu

Naši milí posluchači a příznivci, blíží se konec roku a my pro vás máme skvělou zprávu. Protože adventní koncerty mají veliký úspěch a vřelé ohlasy, rozhodli jsme se vytvořit nový speciální program pro chrámové prostory, zámky a slavnostní okamžiky. Dali jsme mu název "VŠECHNO NEJLEPŠÍ" a představíme ho na premiéře 18. ledna 2015 v 19.30 v Kostele sv. Vavřince v Hellichově ulici č. 18 v Praze. Je to krásný prostor, ve kterém se mj. odehrávají i některé koncerty Pražského jara. A proč název "Všechno nejlepší"? Protože premiéra je pojata jako novoroční koncert, tedy přicházíme s přáním všeho nejlepšího do roku 2015. Protože "všechno nejlepší" je přání, které máme v srdci po celý rok, provází nás slavnostními chvílemi našeho života a mělo by se vyslovovat i pro dny všední. A protože skladby, které jsou součástí nového programu, patří mezi to nejlepší a nejkrásnější, co klasická hudba nabízí. Bach, Beethoven, Debussy, Dvořák i Charpentier s křehkými texty J. Rychterové. Tentokrát to nebude obvyklý rozesmátý koncert, ale chvíle rozjímání, zamýšlení, pohody. Přijďte a buďte s námi. Vstupenky koupíte v síti Ticketportal.

18.11.2014 Vystoupení Two Voices s Václavem Větvičkou na Štiříně

V pátek 21. listopadu máme další koncert Two Voices, který uvádí populární botanik RNDr. Václav Větvička na Štiříně. Dosavadní koncerty v krásných prostorách Štiřína byly velmi příjemné, plný sál potěšil, Václav Větvička byl báječný jako vždy. A my také, samozřejmě :-) Vystoupíme ve složení Dája Šimíčková, Jana Rychterová, Vladimír Iljič Pecháček, číst ze své zbrusu nové knihy bude Václav Větvička. To je třeba zdůraznit, protože zde bude představena hlavně jeho nová publikace Cestou necestou českou krajinou, která bude též k zakoupení. Lístky si můžete pořídit v recepci hotelu Štiřín nebo nebo v síti TICKETSTREAM, popřípadě přímo na místě. Těšíme se na vás v pátek 21. listopadu v 19 hodin.

30.9.2014 Časopis Katka

26.7.2014 Pořad NEZATLOUKAT na ČRo Dvojka

Moderátorka Hanka Švejnohová si nás pozvala do svého pořadu Nezatloukat na Českém rozhlase Dvojka. Řekli jsme tam fakt úplně všechno, i to, co jsme nemuseli, dokonce jsme skvělou moderátorku odrovnali tak, že nemohla smíchy mluvit. Ale co jsme úplně zapomněli říct, že dvojice Rychterová - Pecháček měla 26. července 2014 osmé výročí spolupráce! No to to utíká :-) Odkaz na archiv Českého rozhlasu je tady: http://prehravac.rozhlas.cz/audio/3173786 a tady si o tom můžete něco přečíst: článek

30.5.2014 Dobré ráno v ČT Ostrava

9. června brzy ráno nás uvidíte v České televizi ve vysílání z Ostravy, představíme CD Tak hraj. Vstaňte brzy, ať nás neprošvihnete. My raději ani nepůjdeme spát... abychom to neprošvihli. 

14.5.2014 Poslechněte si!

V oddílu Poslechněte si najdete všechny písničky z CD Tak hraj ve formě ukázek. Pokochejte se a když budete chtít slyšet víc, přijďte na koncert, objednejte si CD, nebo si broukejte dokolečka alespoň ten kousek :-)

1.5.2014 Křest CD Tak hraj v divadle Semafor

Předprodej vstupenek byl právě zahájen! TADY

9.3.2014 Nejen Two Voices

Milí příznivci, posluchači a fanouškové!

Boccheriniho Menuet - další videoklip Menuet - Two Voices

V Semaforu 27.1. jsme pokřtili náš třetí videoklip! Po Šavlovém tanci a Annen Polce to je Boccheriniho Menuet. A protože letos je mírná zima, klip je plný sněhu! Věříme, že se budete bavit :-)

16.11.2013 Zpívací písničky

5. října bylo v ZOO Dvůr Králové představeno CD Zpívací písničky. Křest v Praze bude v pondělí 18. listopadu v HuDi Ilusion na Vinohradské třídě č. 48. V 10 hodin dopoledne jste vítáni se svými ratolestmi, vstup je zdarma! A kromě písniček uvidíte také kmotru Terezu Kostkovou a Rudu Papežíka.

Stránkování

<1 23 4 5 6 >